Почетна / Телевизија / Каков е „Патот до успехот“ за 100-годишниот академик на МАНУ ?

Каков е „Патот до успехот“ за 100-годишниот академик на МАНУ ?

Понеделник, 24 јуни со почеток во 18.30 часот на ТВ 24 ќе следите нова емисија со Мишко Иванов и “Патот до успехот”. Еден од основачите на универзитетот “Свети Кирил и Методиј”, човекот кој заедно со Блаже Конески ги удри темелите на МАНУ, почтуваниот академин Ѓорѓи Филиповски е гостин во најновото издание од емисијата.

 

Витален и со чиста и јасна мисла, академикот неодамна го прослави својот 100-ти роденден, а сега ќе ја чуеме неговата импресивна приказна за неговиот пат до успехот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Додека другите тв емитуваат премиери, Алфа репризира за викенд

Додека најголемите приватни ТВ куќи како Сител, Канал 5, Алсат и Телма емитуваат премиерни содржини …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!