Дневни Архиви: 12/10/2023 | 11:18

2 години затвор за бившата на Фират од „Малите сонца“

Турскиот актер Берк Октај минатата година го следевме во улогата на Чагатај во “Забрането јаболко” (Канал 5) и во романсата “Љубов и оган” (Клан М), претходно и во “Има ли надеж” (Канал 5), а сега е повторно актуелен со главната улога во новиот вечерен хит на Сител, “Малите сонца”. 41 …

Повеќе »

„Frasier“ се враќа со нови епизоди, ексклузивно на SkyShowtime

Долги години по емитувањето на последната епизода од легендарната комична серија „Frasier“, нашиот омилен психијатар Фрејзер Крејн се враќа со нови анализи и нови шеги. Во главната улога повторно се појавува генијалниот Келси Грамер, а овојпат заедно со него се уште неколку познати актери кои ги толкуваат ликовите од следното …

Повеќе »

Богата концертна активност на пијанистот Дино Имери

Еден од најдобрите македонски пијанисти, концертната година ќе ја заокружи со неколку креативни проекти на домашната и меѓународната сцена. Македонскиот пијанист Дино Имери, кој не случајно критиката го нарекува „волшебник на пијаното“, до крајот на оваа година го очекуваат неколку значајни настани, што ќе придонесат кон збогатување не само на …

Повеќе »

Мерве од „Пријатели“ ја подигнува свеста за нарушувања во исхраната

Хајал Косеоглу на публиката и е позната како Мерве од серијата „Пријатели засекогаш“ која неодомна започна да се емитува на Dizi. Хајал започнала со глума на само 6-годишна возраст. Но, покрај нејзините актерски способности, таа откри уште еден свој талент: да ја употреби својата модна креативност за да ја подигне …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!