Дневни Архиви: 03/10/2023 | 14:17

Да отпатуваме до најубавите места „Околу светот“ со МРТ 1

Дали сте подготвени за миг да го напуштите секојдневието и да отпатувате до најубавите дестинации „Околу Светот“? Секоја епизода од серијата не носи на различен дел од планетата. Прекрасни земји, фасцинантни метрополи, сокриени древни градови, магични острови и божествена природа. Додека се воодушевуваме и релаксираме во живописните глетки, за секоја …

Повеќе »

Нова сезона, нови содржини, нова програмска шема на Алфа

Нова сезона, нови содржини, нова програмска шема. Најгледаните холивудски блокбастери и европски филмови, најновите и најпопуларни балкански серии и сапуници, повторно турска теленовела на барање на гледачите. А, меѓу сето ова, добро познатите политички емисии и магазини. Алфа во есенската телевизиска сезона влегува амбициозно како никогаш досега. Програмскиот уредник, Методи …

Повеќе »

Нова сезона на Алфа со нови сезони од политичките дебати

Новата телевизиска сезона на Алфа ги вклучува и добро познатите политичко дебатни емисии. Па така, секој работен ден по централните вести, Љупчо Цветановски, Бојана Димитријевска Марковска, Искра Корвешовска, Анастасија Илиевска, Елена Марковска Цветановска се домаќини на интересни и возбудливи дебати за актуелните случувања на политичката општествена сцена во Македонија. “За …

Повеќе »

Запознајте се со „Кумови“, нова хрватска серија на Алфа во 21.30 часот

Патот кој води до една оддалечена област го дели градот Заглава на два спротивставени табори. На едната страна се новопечените богаташи и гастарбајтери Мацан, а на другата страна се староседелците Акрап, додека на средина се Готовац, криминална фамилија кои од големиот град се преселуваат во ова место. Трите семејства се …

Повеќе »

Гледајте вести на Алфа во овие термини – на страна на вистината

Бидете во тек со најновите информации од Македонија и светот. Вести во кои критиката е поразлична од другите, а како што посочуваат од уредничкиот тим, вистината е секогаш наспроти лагата. Утринската програма на Алфа започнува со кратките вести во 6.30 часот, а завршува со вести во 9.30 часот. Пладневните вести …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!