Дневни Архиви: 01/10/2023 | 21:53

Стартува новата сезона од „Сè или нешто“ со Лила на Сител

Од понеделник (2 октомври), на Сител телевизија стартува новата 13-та сезона од најгледаната македонска емисија “Сè или нешто”. Нови натпреварувачи во нова уште повозбудлива трка по милионот. Со нови сили, полна со енергија од многуте убави патувања кои ги имаше, Лила му се враќа на студиото, банкарот, натпреварувачите и секако …

Повеќе »

Забава и нови кулинарски трикови во новата сезона од „Брза кујна“

Од понеделник (2 октомври) на Сител телевизија започнува деветатта сезона од популарното кулинарско шоу “Брза кујна”. Двајца натпреварувачи кои заедно со познатите кулинарски шефови Никола и Бобан треба да подготват храна за буџет од 500 денари поединечно. Двата тима се поделени во тим на црвениот домат и тим на зелени …

Повеќе »

„Старо момче“, нео-ноар акционен трилер филм на Телма

Вечерва на Телма од 22:15 гледајте го „Старо момче“, американски нео-ноар акционен трилер филм од 2013 година во режија на Спајк Ли. Џо, директор за рекламирање, е киднапиран и држен во заложништво 20 години. Бидејќи неговото ослободување е подеднакво мистериозно, тој тргнува во мисија да ги пронајде виновниците и открива …

Повеќе »

Кабловските Fox канали со ребрендинг и ново име – Fox станува Star

STAR Channel пристигнува во Македонија од 1 октомври, а промената на ѕвездата со себе носи омилени серии и возбудливи нови наслови. Како што беше најавено претходно оваа година од компанијата Волт Дизни, FOX станува STAR Channel, а новото име и впечатливиот визуелен идентитет на иконскиот телевизиски канал ќе го осветлуваат …

Повеќе »

Старт на октомври на Телма со шпанската комедија „Безначаен проблем“

Севиља (Андалузија, во јужна Шпанија), 2019 година, Сара е успешна во работата со животни осигурувања. Среќно омажена со Даниел веќе 8 години. Таа дознава дека се продава многу евтин стан во градот и го ангажира агентот за недвижнини Оскар за да го разгледаат станот. Се е апсолутно е совршено, но …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!