Дневни Архиви: 31/10/2023 | 12:39

Пола домашна и балканска естрада на роденденот на Бекстејџ

Вчеравечер, најгледаниот естраден магазин „Бекстејџ” го прослави својот 16-ти роденден. Роденденската прослава беше во хотел „Холидеј Ин”, а на истата присуствуваше цела македонска и балканска естрада. На роденденската прослава беа доделени признанија на најуспешните соработници од музичката, спортската и телевизиска сфера. Меѓу гостите беше дел од џетсетот на македонската естрада, …

Повеќе »

Во петок, премиерно на МРТ 1 – акциониот трилер „The Commuter“

Мајкл (Лиан Нисон) е семеен човек и продавач на животно осигурување кој секојдневно патува со воз до работа. Едно попладне вообичаената рутина ќе му ја прекине мистериозна туѓинка која му дава понуда која, пак, е принуден да ја прифати, да го пронајде скриениот патник или ќе се соочи со сериозни …

Повеќе »

Хали Бери во трилерот „Киднапирање“ на 2 ноември на МТВ 1

Во САД, на секои 40 секунди исчезнува по едно дете. Никогаш не размислувате дека тоа може и вам да ви се случи. Додека не се случи. Сама и уплашена, Кејт ( Хали Бери) не сака да им го препушти на киднаперите животот на нејзиниот син. Во клучниот момент таа решава …

Повеќе »

Сeлма Хајек и Алек Болдвин се „Пијани родители“ во среда на МТВ

Салма Хајек и Алек Болдвин ги играат главните улоги во романтичната комедија „Drunk Parents“ (2019) што на МТВ 1 ќе се емитува во среда, 1 ноември 2023та во 21 часот. Хајек и Болдвин ги играат улогите на Ненси и Френк кои ќе останат пијани цела ноќ откако нивната ќерка ќе …

Повеќе »

Никол Кидман е принцезата „Грејс од Монако“ во филмот на МРТ 1

Биографска драма за животот на една од најинтересните филмски ѕвезди Грејс Кели (Никол Кидман) која се повлекува од светот на филмот за да стане принцеза. Филмот бил номиниран за наградата „Еми“, во две категории, а кралското семејство од Монако издало официјално соопштение дека филмот никако не смее да се смета …

Повеќе »

Голем концерт на Бајага & Инструктори во скопски Аеродром

Во годината кога Авалон слави 30 години, готово невозможно е прославата во месец декември да почне без голем концерт на Бајага во Скопје.  Поготово што имаме извонредна сала како Јане Сандански која е создадена за ваков профил на настани. А… и многу аеродромци ќе се потсетат како го гледаа Момчило …

Повеќе »

Вештачката интелигенција во фокусот на Конференцијата за е-трговија

Со помалку од месец дена до претстојната Конференција за е-трговија, која ќе се одржи на 14 ноември во големата сала на Националната опера и балет во Скопје, настанот ветува ден исполнет со клучни говори, панел дискусии и неформални разговори за интеграцијата на вештачката интелигенција, податоците и маркетингот во областа на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!