Дневни Архиви: 29/10/2023 | 21:23

Одбележете ја Ноќта на вештерките со неколку добри хорор филмови

Како што времето станува се постудено, а есенското шумолење на лисјата може да ја подгреат морничавата атмосфера, ентузијастите што сакаат хорор-филмови ќе имаат шанса за Ноќта на вештерките да започнат една нова филмска сезона на страв и трепет. Ова е совршено време за чинија пуканки, затемнета просторија и нуркање во …

Повеќе »

„Жешка девојка влегува во бар“ за неделен хумор на Телма

Духовита комедија за навидум неповрзана група луѓе во поврзани приказни што се случуваат во текот на една ноќ во Лос Анџелес. Поранешниот таен полицаец Френсин Драјвер (Карла Гугино), која сега работи како платен убиец, го запознава стоматологот Ник (Захари Квинто) кој сака да нарача убиство на неговата сопруга. По разговорот, …

Повеќе »

29 октомври | Стилски криминалистички француски трилер на Телма

Стилски криминалистички трилер од 70-тите, инспириран од вистински настани, ја раскажува приказната за реалниот судија од Марсеј, Пјер Мишел и неговата немилосрдна крстоносна војна за разбивање на најозлогласената операција за шверц на дрога во историјата: Француската врска. Марсеј. 1975. Пјер Мишел, млад судија кој дошол од Мец со сопругата и …

Повеќе »

Фото | Смртта на Метју Пери ја помрачи куќата во која живеел

Како што веќе објавивме, Метју Пери, најпознат по улогата на Чендлер Бинг во хит серијата „Пријатели“ (Friends), е пронајден мртов во џакузито на неговиот дом во Лос Анџелес, објави ТМЗ. Метју Пери тоа утро вежбал два часа, а потоа го испратил својот асистент во набавка. Кога асистентот се вратил два …

Повеќе »

Шок за фановите – Чендлер од „Френдс“ пронајден мртов во џакузи

Почина Метју Пери, популарниот холивудски актер познат како Чендлер Бинг од серијата „Friends“. Чендлер бил пронајден мртов во неговиот дом во Лос Анџелес од неговиот асистент. Според првичните информации до кои дојдоа странските медиуми, Пери бил во бесознание кога пристигнала брзата помош. Немало траги од насилство и не била пронајдена …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!