Дневни Архиви: 15/10/2023 | 18:47

Неделен трилер на Телма навечер – „Заговорот од Маркеш“

📅 недела, 15 октомври ⏰ 22:15 – Заговорот од Маракеш Откако некој ќе ѝ го киднапира детето во Мароко, поранешнa тајна агентка ќе направи сè за да го врати. Лиза е мајка и љубовница на американскиот политичар Кларк Андерсон. Исфрустрирани од постојаното вклучување во кампањата и можноста да се открие …

Повеќе »

Вестерн акција со Расел Кроу и Кристијан Бејл во недела на МТВ

недела, 15 октомври 20123, МРТ 1, 20.50 часот – “Возот за Јума” Кон крајот на 19. век озогласената банда на озогласениот Бен Вејд (Расел Кроу) дивее низ Аризона. Кога конечно силите на шерифот ќе го уапсат, сиромашниот фармер и ветеран од граѓанската војна Ден Еванс (Кристријан Бел) се пријавува да …

Повеќе »

Фидан од „Траги од минатото“ e физичарка, но снимала и за Нивеа

Хазал Адијаман (родена 6 август 1989 година, Истанбул) е актерка во турски серии, филмови и театарски претстави. Своето образование го завршила на универзитетот Мармара, смер физика. За македонската публика е позната како Ѓул во Величенствениот (Канал 5), како Јасмин во “Јусуф” (Клан), а потоа и со епизодни улоги во Нашата …

Повеќе »

Актерот од „Траги од минатото“ поради повреда, го прекинал своето хоби

Осман Ајдин (34) е познат за публиката по улогите во турските сапуници, и тоа како добриот и наивен Селим во „Аманет“ и богатиот Топрак во “Траги од минатото”. Иако долго време професионално играл фудбал, судбината си поиграла со него и го одвела на друг пат. Кога се здобил со повреда …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!