Дневни Архиви: 11/10/2023 | 20:46

ТВ 24 ќе емитува италијанска серија, веќе прикажана на Сител

Наместо премиерни содржини, телевизија 24 се одлучи оваа сезона да понуди репризи на странска програма. Па така, наместо премиерни филмови во 22.30 часот следиме филмови кои беа емитувани минатата 2021/2022 сезона. А во терминот на попладневни серии, доаѓа серија која веќе се има емитувано во Македонија. Романтичната новела “Тоскана” премиерно …

Повеќе »

ТВ Пакет со срдечни честитки за роденденот на Канал 5

Телевизија Канал 5 слави 25 години постоење. Вчера во скопскиот ресторан “Воденица”, тимот на телевизијата го прослави својот голем роденден со настан на кој присуствуваа најголемите имиња од политичкиот, естраден и општествен живот во Македонија. Нашиот портал срдечно испраќа честитки до сопственичкиот и менаџерски тим за долгогодишни успеси во полето …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!