Дневни Архиви: 08/10/2023 | 10:07

Концерт на Јосипа Лисац по повод 50 години од ,,Дневник једне љубави”

После британската, југословенската музика до 1990 година беше најдобра, највозбудлива и најкреативна музика во Европа. Во тој квалитет, не само до 1990 туку и до ден денес, по многу критериуми двои Јосипа Лисац… и секако, нејзиниот величествен албум “Дневник једне љубави”, кој според сите анкети се наоѓа во топ 10 …

Повеќе »

Трет и последен концерт на Владо Јаневски за оваа година

Иако интересот за серијата на ноемвриски концерти на Владо Јаневски и неговиот бенд како дури сега да започнува, Авалон продукција за жал се приморани за оваа година да завршат со концерт број 3. Продажбата на влезници за концертот на 26ти ноември е започната онлајн на ticketx.mk и ширум продажната мрежа …

Повеќе »

Видео | Погледнете го спотот за новата песна „Кад осване” на Калиопи

Повеќедецениска кариера исполнета со успех, раскошен вокал и неверојатна харизма е она што ја краси Калиопи. Континуирано ја исполнува својата дискографија со нови песни и на својата публика и дарува музичка магија. Новата песна „Кад осване” е на сите дигитални платформи и на официјалниот YouTube канал, а еве што вели …

Повеќе »

Големи брендови ќе зборуваат за редефинирање на е-трговијата

Еминентни говорници од големите светски брендови Нестле („Nestlé “), Мета („Meta“), Заландо (“Zalando”), Алегро („Allegro“), Рибок („Reebok“), но и претставници од дел од најуспешните регионални е-трговци ќе бидат дел од годинашното издание на Конференцијата за е-трговија, која на 14 ноември по шести пат ќе се одржи во нашата земја, а …

Повеќе »

Концерт на камерниот ансамбл „Алтус“ во Филхармонија

Камерниот ансамбл на Филхармонија – „Алтус” в понеделник со почеток во 19 часот ќе одржи концерт под диргентската палка на маестро Паскал Галоа од Франција. Камерниот ансамбл „Алтус” во состав Катарина Павлович – виолина, Гонца Богоромова Краповски – сопран, Елена Стојческа – флејта, Игор Иванов – кларинет, Паскал Краповски – …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!