Почетна / Филм / МРТ ќе ја одбележи смртта на великанот Делчев со познати драми

МРТ ќе ја одбележи смртта на великанот Делчев со познати драми

Македонската Телевизија со емитување на телевизиските драми од својата видео ризница ги одбележува 150 години од раѓањето и 119 години од смртта на големиот деец Гоце Делчев.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Отпор”, биографска воена драма во саботната вечер на Телма

сабота, 1 јуни 2024 година, Телма телевизија, 22.15 часот – Отпор Сè што Марсел Марсо …

error: Содржината е заштитена!