Почетна / 2023 / October

Месечни Архиви: October 2023

Пола домашна и балканска естрада на роденденот на Бекстејџ

Вчеравечер, најгледаниот естраден магазин „Бекстејџ” го прослави својот 16-ти роденден. Роденденската прослава беше во хотел „Холидеј Ин”, а на истата присуствуваше цела македонска и балканска естрада. На роденденската прослава беа доделени признанија на најуспешните соработници од музичката, спортската и телевизиска сфера. Меѓу гостите беше дел од џетсетот на македонската естрада, …

Повеќе »

Во петок, премиерно на МРТ 1 – акциониот трилер „The Commuter“

Мајкл (Лиан Нисон) е семеен човек и продавач на животно осигурување кој секојдневно патува со воз до работа. Едно попладне вообичаената рутина ќе му ја прекине мистериозна туѓинка која му дава понуда која, пак, е принуден да ја прифати, да го пронајде скриениот патник или ќе се соочи со сериозни …

Повеќе »

Сeлма Хајек и Алек Болдвин се „Пијани родители“ во среда на МТВ

Салма Хајек и Алек Болдвин ги играат главните улоги во романтичната комедија „Drunk Parents“ (2019) што на МТВ 1 ќе се емитува во среда, 1 ноември 2023та во 21 часот. Хајек и Болдвин ги играат улогите на Ненси и Френк кои ќе останат пијани цела ноќ откако нивната ќерка ќе …

Повеќе »

Никол Кидман е принцезата „Грејс од Монако“ во филмот на МРТ 1

Биографска драма за животот на една од најинтересните филмски ѕвезди Грејс Кели (Никол Кидман) која се повлекува од светот на филмот за да стане принцеза. Филмот бил номиниран за наградата „Еми“, во две категории, а кралското семејство од Монако издало официјално соопштение дека филмот никако не смее да се смета …

Повеќе »

Голем концерт на Бајага & Инструктори во скопски Аеродром

Во годината кога Авалон слави 30 години, готово невозможно е прославата во месец декември да почне без голем концерт на Бајага во Скопје.  Поготово што имаме извонредна сала како Јане Сандански која е создадена за ваков профил на настани. А… и многу аеродромци ќе се потсетат како го гледаа Момчило …

Повеќе »

Вештачката интелигенција во фокусот на Конференцијата за е-трговија

Со помалку од месец дена до претстојната Конференција за е-трговија, која ќе се одржи на 14 ноември во големата сала на Националната опера и балет во Скопје, настанот ветува ден исполнет со клучни говори, панел дискусии и неформални разговори за интеграцијата на вештачката интелигенција, податоците и маркетингот во областа на …

Повеќе »

Одбележете ја Ноќта на вештерките со неколку добри хорор филмови

Како што времето станува се постудено, а есенското шумолење на лисјата може да ја подгреат морничавата атмосфера, ентузијастите што сакаат хорор-филмови ќе имаат шанса за Ноќта на вештерките да започнат една нова филмска сезона на страв и трепет. Ова е совршено време за чинија пуканки, затемнета просторија и нуркање во …

Повеќе »

„Жешка девојка влегува во бар“ за неделен хумор на Телма

Духовита комедија за навидум неповрзана група луѓе во поврзани приказни што се случуваат во текот на една ноќ во Лос Анџелес. Поранешниот таен полицаец Френсин Драјвер (Карла Гугино), која сега работи како платен убиец, го запознава стоматологот Ник (Захари Квинто) кој сака да нарача убиство на неговата сопруга. По разговорот, …

Повеќе »

29 октомври | Стилски криминалистички француски трилер на Телма

Стилски криминалистички трилер од 70-тите, инспириран од вистински настани, ја раскажува приказната за реалниот судија од Марсеј, Пјер Мишел и неговата немилосрдна крстоносна војна за разбивање на најозлогласената операција за шверц на дрога во историјата: Француската врска. Марсеј. 1975. Пјер Мишел, млад судија кој дошол од Мец со сопругата и …

Повеќе »

Фото | Смртта на Метју Пери ја помрачи куќата во која живеел

Како што веќе објавивме, Метју Пери, најпознат по улогата на Чендлер Бинг во хит серијата „Пријатели“ (Friends), е пронајден мртов во џакузито на неговиот дом во Лос Анџелес, објави ТМЗ. Метју Пери тоа утро вежбал два часа, а потоа го испратил својот асистент во набавка. Кога асистентот се вратил два …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!