Почетна / Серии / „Frasier“ се враќа со нови епизоди, ексклузивно на SkyShowtime

„Frasier“ се враќа со нови епизоди, ексклузивно на SkyShowtime

Долги години по емитувањето на последната епизода од легендарната комична серија „Frasier“, нашиот омилен психијатар Фрејзер Крејн се враќа со нови анализи и нови шеги. Во главната улога повторно се појавува генијалниот Келси Грамер, а овојпат заедно со него се уште неколку познати актери кои ги толкуваат ликовите од следното поглавје во животот на Фрејзер.
Откако помина долги години во Сиетл, Фрејзер решава да се врати во родниот град Бостон, каде што ќе мора да се соочи со нови предизвици, да изгради нови врски и конечно да си ги исполни старите соништа. Нови епизоди од серијата „Frasier“ ќе бидат достапни ексклузивно на стриминг платформата SkyShowtime.

Симпатичниот Фрејзер Крејн конечно го добива неговиот „трет акт“ од животот, односно крајот кој го заслужува. Последен пат кога Фрејзер беше во Бостон, го среќававме во серијата „Cheers“ – онаму каде што беше и создаден ликот на генијалниот психијатар со урнебесен хумор. Овојпат, добри 40 години подоцна, тој се враќа во родниот град со свежа енергија, но и многу стари познаници.
Љубителите на оригиналната серија „Frasier“ ќе бидат пресреќни со враќањето на Келси Грамер во главната улога, кој го игра ликот на духовитиот психијатар со многу шарм, чувствителност и повремени урнебесни комични досетки.
Покрај Грамер, во новата серија играат Џек Катмор-Скот како синот на Фрејзер, Фреди; Николас Линдхерст како стариот школски другар на Фрејзер што станал универзитетски професор, Алан, потоа Токс Олагундоје како Оливија, колешка на Алан и раководителка на Катедрата по психологија при универзитетот, Џес Салгуеиро како цимерката на Фреди, Ив, како и Андерс Кит како внукот на Фрејзер, Дејвид.

Новите 10 епизоди од серијата „Frasier“ можете да ги погледнете ексклузивно на стриминг платформата SkyShowtime. А доколку ви е потребно и потсетување за старите епизоди, не барајте на друго место – најдобрата забава е токму на SkyShowtime!
Покрај „Frasier“, во текот на месец ноември на SkyShowtime ќе пристигнат низа на интересни и популарни наслови кои со сигурност ќе ви го задржат вниманието. За фановите на возбудливи серии, тука се новите „Dreamland“, „Codename: Annika“ и новата серија „Fellow Travelers“, која премиерно се прикажува на SkyShowtime. Љубителите на филмови од овој месец ќе можат да ги стримуваат летните хитови „The Super Mario Bros Movie“ и „Renfield“, но и да погледнат некој од блокбастерите кои се веќе достапни на платформата. Активирајте го вашиот SkyShowtime профил уште денеска и уживајте во часовите на врвна забава!

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Шок за фановите – Чендлер од „Френдс“ пронајден мртов во џакузи

Почина Метју Пери, популарниот холивудски актер познат како Чендлер Бинг од серијата „Friends“. Чендлер бил …

error: Содржината е заштитена!