Дневни Архиви: 27/10/2023 | 15:22

„Сафир“ на Таско и Малена на врвот на трендинг листата на Јутјуб

“Сто пати рани, рани, рани ме, но не ми брани јас да љубам не, тонеш во лаги барем еднаш признај се, солза на образ како плав сафир е”… Се заразните љубовни стихови од рефренот на новиот макфестовски хит на Таско и Малена, напишани токму од Таско кој во многу песни …

Повеќе »

Фото | Убавата мисица е новото ТВ лице во „Везилка“ на Алфа

Од оваа недела во 12 часот, друштво на македонскиот пејач Спасен Силјановски и водителката Адријана Алачки ќе им прави ново тв лице како “појачување” во неделното шоу на Алфа. Анѓела Јакимовска станува дел од “Везилка”, семејно шоу со многу музика, многу храна, забава и традиции. Новата водителка на емисијата е …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!