Дневни Архиви: 02/10/2023 | 09:36

Филхармонија ја отвора сезоната со врвниот виолинист Барнабаш Келемен

Овој четврток со почеток во 20 часот оркестарот на Македонската филхармонија ќе ја отвори новата концертна сезона насловена „80 години-Љубов!”. Првиот концерт е насловен „Будење” и како солист ќе настапи еден од најдобрите виолинисти на светската музичка сцена – Барнабаш Келемен од Унгарија, а диригенти е Бенџамин Шварц од Израел/САД. …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!