Дневни Архиви: 13/10/2023 | 18:33

Кејт Хадсон во акциониот трилер „Добри луѓе“ петочки на МТВ 1

Хадсон и Џејмс Франко се среќен пар кој живее мирен живот. Единствено им недостигаат пари, како за секојдневен живот, така и за нов стан. Кога ќе го пронајдат мртвото тело на соседот и до него многу пари, нема да можат да му оддолеат на искушението кое може да ги одведе …

Повеќе »

Петок 13ти на Телма со француската комедија „Популарна“

Пролет, 1958 година. 21-годишната Роуз Памфиле живее со нејзиниот громогласен татко вдовец кој ја води селската продавница. Венчана за синот на локалниот механичар, изгледа дека е предодредена за тивкиот, исполнет со маки, живот на домаќинка. Но, тоа не е животот по кој копнее Роуз. Таа патува во Лизие во Нормандија, …

Повеќе »

Кои се актерите во новата српска трилер серија на Алфа?

Добитничка на Златна Антена за најдобра главна машка улога, најдобро сценарио и режија. “Ubice mog oca” ексклузивно на Алфа од понеделник до петок во 20.30 часот. Главните улоги ги толкуваат Вук Костиќ, Марко Јанкетиќ, Тихомир Станиќ, Миодраг Радоњиќ, Марко Васиљевиќ, Мирјана Карановиќ, Нина Јанковиќ Дичиќ, Славко Штимац, Славиша Чуровиќ, Слобода …

Повеќе »

Прочитајте ја содржината на „Убијците на мојот татко“ (Алфа, 20.30 часот)

Дејствието започнува кога главниот јунак, млад инспектор на белградската полиција, Александар Јаковљевиќ, и покрај неговото проблематично однесување, добива важен случај – убиена е единствената ќерка на еден угледен човек чија што фирма го гради најголемиот стамбен комплекс во регионот. Но, Александар иако е растргнат со своите проблеми, ништо не препушта …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!