Дневни Архиви: 26/10/2023 | 11:55

„Време на злото“, историска драмска серија секоја недела на Алфа

Нова српска серија на Алфа телевизија, адаптација на романот на Добросав Ќосиќ. Во Србија е емитувана на Нова и РТС 1, а сега и во наша Македонија на Алфа телевизија, секоја недела во 19.30 часот. „Време на злото“ ќе не одведе во период меѓу двете светски војни и на самиот …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!