Дневни Архиви: 07/10/2023 | 11:17

„Малите сонца“ оваа есен на Сител – прва во редот на најдобрите

Ѕвездите од познатите играни продукции овојпат во нова емотивна серија за љубов, скриени тајни и борба за спас на едно детство. Топла приказна за малите сонца кои ни ги греат срцата и заради кои вреди да живееме и да се жртвуваме. Човек никогаш нема да знае, но можеби најголемиот подарок …

Повеќе »

IDJ Show, регионалната потрага по таленти секоја недела на Алфа

IDJ Show е српско музичко талент шоу кое од 8 октомври ќе го гледаме и на Алфа телевизија. Претставува прво регионално шоу фокусирано на дигиталните медиуми, каде се вложуваат милиони во развој на кариерата на 12 нови музички ѕвезди. Учесниците во ова шоу развиваат и своја дигитална платформа, а со …

Повеќе »

Познатата српска крими серија „Убице мог оца“ ексклузивно на Алфа

Ексклузивно на Алфа телевизија ќе се емитува популарната српска криминалистичка серија “Убице мог оца”, добитничка на Златна антена за најдобра серија, режија и главен актер за 2016та година, а во 2017та ја добива плус и наградата за најдобро сценарио. Во соседна Србија, серијата започна со емитување на државната телевизија за …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!