Дневни Архиви: 25/10/2023 | 11:35

Наталија со впечатлива регетон изведба на „Ден во себе“ на Макфест

Наталија Траиловиќ или кај публиката позната како Наталија 4U BAND, е млада пејачка од Демир Капија, која оваа година дебитираше на престижниот фестивал Макфест. Иако не влезе во финалната-ревијална вечер, Наталија остави добар впечаток со модерна поп-регетон песна насловена како “Ден во себе”. Автор на музиката, аранжманот и продукцијата е …

Повеќе »

Француската серија „Игри на влијанија“ од 30 октомври на Телма

На фармерот Мишел Вилнев му е дијагностицирана леукемија откако колабирал во поле во подножјето на неговиот трактор, откако штотуку раширил пестицид произведен од агрохемискиот гигант Саскиа. Компанијата што го произведува бара овластување за ставање во промет за нов производ претставен како еколошки и ангажира услуги на фирма за лобирање. Пријателот …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!