Почетна / Забава / Започнува Ohrid Calling 2022 – 4 дена забава во Касарната во Охрид

Започнува Ohrid Calling 2022 – 4 дена забава во Касарната во Охрид

После 2018та година, кога настапуваа Dimitri Vegas & Like Mike и Armin Van Bureen, оваа година нè очекува до сега најпосетеното издание на Ohrid Calling!

Во 4 дена, на грандиозната бина на Ohrid Caling во Касарна ќе настапат вкупно 21 артист – TIMMY TRUMPET со неговата балканска премиера, милениците на Оhrid Calling армијата VINI VICI, хитмејкерот LOST FREQUENCIES и big room пионерите W&W.
DJ’S FROM MARS, GALOSKI, BLASTERJAXX, ERICK KASELL, CHICO ROSE и уште многу други артисти!

Блок влезници може да купите до почеток на фестивалот онлајн на авалон.мк, на плоштад во Охрид, во продажните места низ нашата продажна мрежа низ Македонија, како и на влез од Касарна.

Се гледаме од утре, наредниве 4 дена во Касарна, Охрид на најдобрата забава ова лето во Македонија!

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тони Зен: Aуто-туне користат и тие што знаат и тие што не знаат

Под влијание на американскиот хип-хоп, кон крајот на 90-тите години Тони (со уметничко име Тони …

error: Содржината е заштитена!