Почетна / Филм / Во петок, премиерно на МРТ 1 – акциониот трилер „The Commuter“
Петок, 3 ноември, 21 часот, МТВ 1 - "Патникот"

Во петок, премиерно на МРТ 1 – акциониот трилер „The Commuter“

Мајкл (Лиан Нисон) е семеен човек и продавач на животно осигурување кој секојдневно патува со воз до работа. Едно попладне вообичаената рутина ќе му ја прекине мистериозна туѓинка која му дава понуда која, пак, е принуден да ја прифати, да го пронајде скриениот патник или ќе се соочи со сериозни последици. Во трка со времето, се обидува да ја реши наметнатата загатка.

Набрзо сфаќа дека е несвесно намамен во криминална завера. Во рацете на Мајкл е судбината на неговото семејство и судбината на сите патници во возот, во прашање е игра на живот и смрт.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Историскиот трилер „Земја од соништата“ празнично на Телма

Во 1930-тите Тексас за време на депресијата, Јуџин Еванс живее со својата мајка и сестра …

error: Содржината е заштитена!