Почетна / МК Сцена / Сара Маркоска одигра „Private Show“

Сара Маркоска одигра „Private Show“

 

Слатката мала принцеза која ја гледавме како весело игра во видеото за нејзиното „Зелено светло“ Сара Маркоска, се претвори во прекрасна секси девојка каква што до сега не сме ја виделе и одигра провокативни сцени за потребите на снимањето за новиот спот. Видеото кое го режираше Александар Ристевски Принц се работеше за новиот сингл на Сара „Private Show“ чиј што композитор и продуцент е Зоран Алексиќ, а текстот го напиша Рената Кралевска.

– Пресреќна сум што конечно ќе го издадам мојот нов сингл, испеан на англиски јазик. Текстот во песната е провокативен, па затоа одлучивме да направиме и таков спот. Уживав во секој момент од снимањето, одиграв многу интересни сцени за кои се погрижи мојот кореограф Јана Андреевиќ и искрено едвај чекам да го видам комплетното видео издание – изјавува Сара.

 

 

Запуштена стара фабрика во Скопје, студио и градски улици се дел од локациите на кои се снимаше видеото за  „Private Show“. Синглот ќе биде интернационално издаден во текот на месецов од страна на Sky Eye Entertainment во соработка со најголемите европски и американски издавачи и дистрибутери, а во Македонија песната ќе биде промовирана заедно со видео записот.

 

{gallery}022014/sara-m{/gallery}

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владо Јаневски во Охрид – концерт на 10 август во „Антички театар”

После 6 распродадени концерти во Скопје, Владо Јаневски ќе одржи концерт на еден од дефинитивно …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!