Почетна / Филм / „Жешка девојка влегува во бар“ за неделен хумор на Телма
29 октомври, недела, 19.45 часот, Телма телевизија

„Жешка девојка влегува во бар“ за неделен хумор на Телма

Духовита комедија за навидум неповрзана група луѓе во поврзани приказни што се случуваат во текот на една ноќ во Лос Анџелес.

Поранешниот таен полицаец Френсин Драјвер (Карла Гугино), која сега работи како платен убиец, го запознава стоматологот Ник (Захари Квинто) кој сака да нарача убиство на неговата сопруга. По разговорот, фотографот Хенри (Арон Твеит) и го краде паричникот во кој се наоѓа снимката од разговорот, а Френсин тргнува во очајна потрага по Хенри.

Во текот на една комична ноќ таа ќе се сретне со сестрата на Хенри, танчерката Тереза ​​(Емануел Крики), нивниот татко, бившиот криминалец Доџ (Роберт Форстер), пациентот на Ник, криминалецот Алдо (Дени Девито), стриптизерката Џун (Росарио Досон), но и нејзините шеф, детективот Сем Салазар (Џош Хартнет).

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дизни и Стивен Спилберг во премиерниот семеен филм на МРТ 1

Дизни и Стивен Спилберг ги здружиле силите за на големиот екран да ја пренесат приказната …

error: Содржината е заштитена!