Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Пола домашна и балканска естрада на роденденот на Бекстејџ

Пола домашна и балканска естрада на роденденот на Бекстејџ

Вчеравечер, најгледаниот естраден магазин „Бекстејџ” го прослави својот 16-ти роденден.

Роденденската прослава беше во хотел „Холидеј Ин”, а на истата присуствуваше цела македонска и балканска естрада.

На роденденската прослава беа доделени признанија на најуспешните соработници од музичката, спортската и телевизиска сфера.

Меѓу гостите беше дел од џетсетот на македонската естрада, балкански музички ѕвезди, како и политичари.

Директно од Белград, на роденденот на „Бекстејџ” дојдоа мега популарните Нучи, Зера, Хени и Попов, кои добија награди и уживаа до самиот крај на манифестацијата.

Награди добија и Лара Иванова, Пајак, Галоски, Сара Климоска, Елиф Елмас, нашите одбојкари, Либеро бенд, Владо Јаневски, српскиот инфлуенсер Марко Маријоковиќ и единствениот Дарко Димитров.

Награда за општествено одговорна кампања доби „Макпетрол”, наградата за најуникатен локал ја доби „Голд Фелициа”, а „Универзитет Скопје” доби награда за поддршка на македонската музичка сцена.

Бекстејџ има свој печат кој што се разликува од останатите.

Роденденската прослава на Бекстејџ сигурно е еден од нив.

– Не само затоа што е настан каде се собира цела јавна фела, туку затоа што со тие неколку часа прослава ние раскажуваме цела една наша година.

И не се фалиме самите себеси, туку на пиедестал ги редиме достигнувањата на другите видени низ наша призма. – вели уредничката Ева Јакимовска.

Пред 16 години стартуваа со ентузијазам, денес продолжуваат со искуство и сериозна тежина зад себе.

Бекстејџ е многу повеќе од она што го гледаме денес. Да не заборавиме дека освен македонските и балканските ѕвезди, пред објективот на Бекстејџ се појавија и 50 CENT, Џони Деп, Тиесто, Зизи топ, Роџер Санчеџ, Пол ван дајк, Роберто Кавали, Дејвид гета, Ели Голдинг, Виз Калифа,Моника Белучи и многу други.

Ретко кој медиум во Македонија може да се пофали со такви големи ексклузивни имиња.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прочитајте по колку години имаат финалистите во „Ѕвездите на Гранд“

Вечерва, 8 јуни, 21 часот – финале на оваа сезона од најгледаното телевизиско шоу “Ѕвездите …

error: Содржината е заштитена!