Почетна / Филм / Сeлма Хајек и Алек Болдвин се „Пијани родители“ во среда на МТВ

Сeлма Хајек и Алек Болдвин се „Пијани родители“ во среда на МТВ

Салма Хајек и Алек Болдвин ги играат главните улоги во романтичната комедија „Drunk Parents“ (2019) што на МТВ 1 ќе се емитува во среда, 1 ноември 2023та во 21 часот.

Хајек и Болдвин ги играат улогите на Ненси и Френк кои ќе останат пијани цела ноќ откако нивната ќерка ќе биде избркана од факултет. Нивното пијанство ќе доведе до носење низа лоши одлуки, киднапирање и сериозен случај на замена на идентитетот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дизни и Стивен Спилберг во премиерниот семеен филм на МРТ 1

Дизни и Стивен Спилберг ги здружиле силите за на големиот екран да ја пренесат приказната …

error: Содржината е заштитена!