Почетна / Филм / Три домашни документарни филмови во вторник на Наша

Три домашни документарни филмови во вторник на Наша

Во вторник (29.11) во 22:20 часот на Наша ТВ проследете ја премиерата на три македонски документарни филмови:
Вања Лазарова – Со маки сум се родила – од Иво Јанковски
Кавал од Игор Иванов Изи
Мајсторот Чинго – Љубиша Георгиевски
Гледајте македонски документарен филм на Наша ТВ.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ексклузивно на МТВ 1 телевизиска премиера на „Кајмак“

Најновиот филм на Милчо Манчевски „Кајмак“ оваа недела ќе се емитува на Првиот канал на …

error: Содржината е заштитена!