Почетна / МК Сцена / „Ris flower“ со концертна промоција на проектот „Light of your soul“

„Ris flower“ со концертна промоција на проектот „Light of your soul“

На 13ти декември во Public Room придружуван од својот бенд, Ris flower ќе одржи ексклузивен интимен концерт каде ќе го претстави неговиот најнов проект “Light Of Your Soul”.

На концертот ќе бидат изведени досегашните комплетно авторски песни на бендот, а публиката ќе има можност за прв пат во живо да ги чуе и новите, досега необјавени песни.

На сцената, Ris Flower ќе биде придружуван од неговиот бенд, составен од  врвни музичари и долгогодишни соработници: Џоле Максимовски – бас гитара, Мустафа Чанбазлар – клавијатури, Арикан Сиракаја – тапани и Александра Кировска – гитара.

Влезниците веќе се во продажба преку продажната мрежа на “Купи Карти За Се”, линк : https://www.kupikartizase.com/Events/ris_flower

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ивона Јо ја промовираше „Буквално”, песна за нејзината борба

Младата пејачка Ивона Јо(вановиќ) со голема промоција во Intermezzo Music Bar на публиката ѝ го …

error: Содржината е заштитена!