Почетна / МК Сцена / Наша ТВ со концерт на македонскиот рок бенд Bеrnays Propaganda

Наша ТВ со концерт на македонскиот рок бенд Bеrnays Propaganda

Слушајте македонски рок на македонска телевизија. Концерт на Bernays Propaganda на НАША ТВ во петок во 11:00. Репризите се на 26.11.2022 (сабота) во 15:30 и на 28.11.2022 (понделник) во 12:45 часот.

Bеrnays Propaganda е македонска рок група која е активна од 2007 година. Во соработка со музичката издавачка куќа Moonlee Records, досега ги имаат издадено албумите „Happiness Machines“ (2009), „My Personal Holiday“ (2010), „Забранета планета“ (2013) и „Политика“ (2016).

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За Велигден е најубо во Битола со Каролина во Хотел Епинал

Препуштете се на едно вистинско музичко уживање заедно со Битолското чупе ексклузивно во Хотел Епинал. …

error: Содржината е заштитена!