Почетна / Сапуници / Кои се најплатените латино актери?

Кои се најплатените латино актери?

 

Неодамна пишувавме за најплатените латино актерки, а денес ве известуваме кои се најплатените латино актери.

 

Актерот кој го поминме по улогите на херои во сапуниците како Хосе Армандо, Карлос Даниел, Луис Густаво, Карлос Мануел…иако во четвртата деценија од својот живот сеуште го држи врвот на најплатени латино актери.

 

Актерот Фернандо Колунга за својата улога во последната негова теленовела “Porque El Amor Manda” заработил 55000 $, само пет илјади помалку од најплатената латино актерка Кејт дел Кастиљо.

 

Веднаш зад Колунга најплатени актери се и Вилијам Леви и Себастијан Рули.

  

Хосе Армандо сеуште на врвот!

 

Неодамна пишувавме за најплатените латино актерки, а денес ве известуваме кои се најплатените латино актери. Актерот кој го поминиме по улогите на херои во сапуниците како Хосе Армандо, Карлос Даниел, Луис Густаво, Карлос Мануел…иако во четвртата деценија од својот живот сеуште го држи врвот на најплатени латино актери. Актерот Фернандо Колунга за својата улога во последната негова теленовела “Porque El Amor Manda” заработил 55000 $, само пет илјади помалку од најплатената латино актерка Кејт дел Кастиљо.

Веднаш зад Колунга најплатени актери се и Вилијам Леви и Себастијан Рули.

 

Во прилог 10 најплатени латино актери.

 

1.Fernando Colunga: 55000$ за “Porque El Amor Manda”

2.William Levy: 50000$ за“La Tempestad”

3.Sebastian Rulli: 47000 за “Lo Que La Vida Me Robo”

4.Jorge Salinas: 46000 за “Mi Corazon Es Tuyo”

5.Pedro Fernandez: 45000 за “Hasta El Fin Del Mundo”

6.David Zepeda: 44000 за “Mentir Para Vivir”

7.Christian de la Fuente: 42000 за “Quiero Amarte”

8.Daniel Arenas: 42000 por “La Gata”

9.Cesar Evora: 40000 за “Hasta El Fin Del Mundo”

10.Gabriel Soto: 40000 за “Yo No Creo En Los Hombres”

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алфа ќе ја репризира Шехерезад во ударен термин од 20 часот

“1001 ноќ” е турска романтична теленовела која со голем успех се прикажуваше во латиноамериканските земји, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!