Дневни Архиви: 30/01/2021 | 21:16

Програмска шема на Телма за период од 30.01.2021 до 05.02.2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 30.01 2021 – 05.02 2021 САБОТА  30.01.2021 07:10 Teлма клуб – забавна емисија(р) 07:55 Телма клуб – продолжува 08:40 Метео 08:45 Телма Амбуланта – емисија за здравство (р) 09:25 Топшоп – Студио Модерна 09:55 Tелма клуб – забавна емисија(р) 10:35 Телма Амбуланта …

Повеќе »

Додека другите тв емитуваат премиери, Алфа репризира за викенд

Додека најголемите приватни ТВ куќи како Сител, Канал 5, Алсат и Телма емитуваат премиерни содржини за време на викенд прајмтајмот, Алфа телевизија прикажува репризи. Па така на 30. јануари во прајмтајмот (19 часот) ќе се емитува стара епизода на српската играно документарна емисија “ДНК Анализа”, прикажана многупати досега на Алфа. …

Повеќе »

Фото | По раскинувањето, Аси во љубовна врска со помлад турски актер

Само неколку месеци по раскинувањето со режисерот и продуцент Умур Евирген, со кого беше во врска три години, Туба Бујукустун беше забележана со нов маж. Врската со Умур заврши за време на карантинот. За крајот на љубовта, јавноста дозна откако тој беше фотографиран со нова партнерка и тие фотографии беа …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!