Дневни Архиви: 08/01/2021 | 21:16

МРТ ќе го прикажува Светското првенство во ракомет 2021

Светското првенство во ракомет за мажи 2021 ќе се одржи во Египет од 13 до 31 јануари 2021 година. Ова ќе биде прво првенство во ракомет со 32 екипи наместо 24. Ова ќе биде трет шампионат каде домаќинот се наоѓа во Африка, втор во Египет и прв домаќин надвор од …

Повеќе »

Видео | Ремек дело – Андријана Јаневска со балада за починатата мајка

Објавена кон крајот на декември, но почекавме малку за да ги собереме емоциите и да го пренесеме она што го нуди новата песна на Андријана Јаневска. Ремек дело какво што само најголемите музичари може да создадат и отпеат. Насловот на песната е „Летај“, а станува збор за емотивна балада која …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!