Дневни Архиви: 23/01/2021 | 20:15

Тежок удар за Џан – комедијата за „Романтичарот“ укината во Италија

Tежок удар за популарниот романтичар, Џан Јаман. Серијата “Erkenci Kuş” која го направи ѕвезда во Италија е повлечена од екраните. Сеуште не е познато кога и во кој термин каналот ќе ја врати серијата во етер. Причината за ваквата неочекувана одлука е наглиот пад на рејтингот. На 7-ми јануари серијата …

Повеќе »

„Горчлива одмазда“ исчезна од програмата на Телма, наместо неа – репризи

Во програмската шема на телевизија Телма за следнава седмица (објавена и на веб сајтот на телевизијата), за португалската теленовела очигледно нема место. Имено, од понеделник, 25-ти јануари 2021 година, “Горчлива одмазда” не стои во програмскиот водич на телевизијата. Наместо неа, во 9.45 часот ќе се емитува уште една реприза од …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!