Дневни Архиви: 09/01/2021 | 11:46

Полски драми, кинеска романса и американски трилери викендов на Телма

сабота (9 јануари 2021), 22.15 часот – “Три бои бело”, полска драма (1993) Црнохуморна крими-комедија за која Кјешловски доби „Сребрена мечка“ на Берлинале и номинација за Европската филмска награда. Полјакот Карол е во големи неволји откако неговата сопруга Доминик, Французинка, поднесува барање за развод, бидејќи предизвикал пожар во нејзиниот фризерски …

Повеќе »

Гледачите со поплаки – зошто РТС Свет е укината на операторот А1 ?

Веќе неколку дена РТС Свет е укината на кабелскиот оператор А1. По неколкудневни обиди да се стапи во комуникација со нив, бидејќи имаат очаен контакт ценар, а уште поочајна и нефункционална онлајн платформа за помош, добив штура информација дека имаат проблем со сигналот. По симптоматичниот одговор кој го добив (ист …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!