Дневни Архиви: 17/01/2021 | 14:39

Најдрагите „Очајни домаќинки“ со сите сезони на Фокс Лајф во 20 часот

Од понеделник до петок на кабловскиот Fox Life имате повторна шанса да уживате со вашите сакани “Очајни домаќинки”. Серијата започна со емитување од првата сезона, а ќе се емитува секој работен ден во 20 часот, со репризно издание наредниот ден во 11 часот претпладне. “Desperate Housewives” е наградувана aмериканска телевизиска …

Повеќе »

Промовирана книгата „Човекот кој ме хранеше сонце“ од Бети Арсовска

Во Делчево беше промовирана книгата „Човекот кој ме хранеше Сонце“ од роднокрајниот автор Бети Арсовска. Промоцијата ја организираше Јавната локална библиотека „Илинден“ чија директорка Биљана Петровска истакна дека книгата веќе од понеделник ќе биде на полиците на библиотеката. Огромно е задоволството шти роднокрајното одделение на библиотеката е збогатено за уште …

Повеќе »

Фудбалската ѕвезда Роналдо ќе потпише нов договор со Јувентус

Португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо ќе го продолжи договорот со Јувентус, што му истекува во јуни 2022 година, објавија италијанските медиуми. Според истите извори, раководството на италијанскиот првак ќе му понуди на Роналдо продолжување на соработката најмалку за уште една година. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Поради непочитување на мерките, Џан платил казна од 400 евра во Италија

Познатиот турска заводник, актерот Џан Јаман, кој во моментов важи за еден од најубавите мажи на светот, периодов е во Италија, каде морал да сноси и одредена одговорност. Романтичарот, инаку адвокат по вокација со улогите во романтичните комедии “Полна месечина” и “Романтичарот” за брзо ги заслепи жените ширум Балканот и …

Повеќе »

Фото | Запознајте ја малата и талентирана Мелек од „Ќерката на амбасадорот”

“Ќерката на амбасадорот”, од понеделник до петок на Канал 5. Серија за една љубов, чија големина ќе зависи од строгите начела на традицијата и општествените разлики. Во хит серијата “Ќерката на амбасадорот”, гледачите се и ќе бидат сведоци на обидите на ќерката на амбасадорот, убавата Наре (Неслихан Атагул Догулу) и …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!