Дневни Архиви: 24/01/2021 | 13:58

Вашите омилени зад решетки – во новите ексклузивни епизоди од „Јаболкото“

Македонските гледачи се први не само во регионот, туку и во светот кои имаат единствена шанса да ги следат најновите епизоди од најпопуларната босфорска драма “Забрането јаболко”. Веднаш по емитувањето во Турција, Канал 5 телевизија започнува со обработка па емитување на премиерните епизоди од серијата која стекна огромна фан база …

Повеќе »

Видео | Санем од „Романтичарот“ танцувала за бившиот на Емина Јаховиќ

Која е Демет Оздемир, актерката која ја следите како Санем во “Романтичарот”? Оваа млада актерка е родена во мал град Кочаели на 26 февруари 1992 година. На возраст кога Демет имала само осум години, нејзините родители се развеле, а нејзината мајка заедно со децата се селат во Истанбул. Во главниот …

Повеќе »

Романтичарот: „Јас сум најзгодниот турски актер, немам конкуренција“

Турскиот актер Џан Јаман, познат како “Романтичарот” за себе вели дека е најзгодниот актер меѓу сите актери во Турција. Ваквите изјави наидоа на многу критики во новинарските кругови во Турција, меѓу кои се зборуваше дека Џан е арогантен и преценет, кој постојано ги омаловажува колегите. Се сметам за најубав актер …

Повеќе »

“The old man & the gun”, “Abduction”, “Thalasso”, “The tracker” на Телма

Прочитајте кои филмови ќе се емитуваат на Телма во деновите што претстојат од јануари : недела (24. јануари 2021), 19.15 часот – “The old man and the gun” (2018) Американска биографска криминална драма со Роберт Редфорд, базирана на статија во New Yorker, a за оваа улога, Редфорд кажа : – …

Повеќе »

Алфа го прекина, но локалните ќе го прикажат рускиот ситком „Фитнес“

ТВ Пакет ексклузивно открива дека руската хумористична серија “Фитнес” продолжува со емитување. Но не на телевизија Алфа. Оваа година, гледачите на МТМ и другите регионални телевизии ќе имаат единствена можност да уживаат и да се насмеат со згодите и незгодите во еден фитнес центар. Што се случува кога една девојка …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!