Дневни Архиви: 01/01/2021 | 23:09

Фановите го прекорија романтичарот: Пишувај на мајчин јазик

Вчера, популарниот турски актер Џан Јаман го ажурираше својот профил на Инстаграм со нова фотографија со коментар на италијански јазик: “Наскоро повторно ќе бидам на сетот. Ми недостасува!“ Овие две реченици предизвикаа бран на незадоволство кај неговите турски обожаватели, кои побрзаа да го прекорат што не пишува на неговиот мајчин …

Повеќе »

Програмска шема на ТВ Телма – од 02.01.2020 до 8.01.2020

Одлични филмски остварувања на Телма телевизија за празничните денови. Во деновите без политичката дебата во “Топ тема”, уживајте во филмскиот репертоар на Телма и редовната програма. САБОТА 02.01.2020 07:10 Чувари на плажата – играна серија 07:50 Чувари на плажата – продолжува 08:40 Метео 08:45 Телешоп 08:50 Телма Амбуланта – емисија …

Повеќе »

Фото | Протагонистите од „Ветување“ со план за свадба во 2021 година

Како што веќе пишувавме, Озге Јениз (27) и Ѓокберг Демирчи (31), инаку главните протагонисти на турската сапуница “Ветување” се и приватно во врска. Од неодамна, ѕвездите на “Ветување” се и свршени, а 2021 година планираат свадба. Новогодишната ноќ ја прославија во заедничкиот дом. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!