Дневни Архиви: 22/01/2021 | 14:45

Секое неделно утро, Канал 5 ве запознава со деликатната јапонска кујна

Секоја недела,  The Japan Foundation 国際交流基金 и Канал 5 Телевизија ќе ви овозможат да се будите со „Кулинарски патувања“ во 8.30 часот наутро. Се работи за француско-јапонска продукција која ќе ја гледате секое неделно утро на оваа фреквенција. Мини серија во 8 продолженија, полна со авантури од светот на кулинарството. …

Повеќе »

„Скриени желби, немирни патувања“ во трка за книжевна награда

На конкурсот за избор на национален претставник за меѓународната награда „Балканика 2020″, годинава до организаторот, издавачката куќа „Магор”, пристигнаа следните 8 книги: 1. Луан Старова – „Генералот и пеперутката” 2. Дијана Петрова – „Не правете им сенка на гробовите” 3. Жарко Кујунџиски – „Сфинга на гневот” 4. Владимир Јанковски – …

Повеќе »

Забавувајте се преку готвењето со новата јапонска драма на Канал 5

Нова продукција на Канал 5 телевизија. Јапонска возбудлива, забавна кулинарска драма посветена на генијалната Куруми Ичики, 25 годишна жена со извонреден талент за готвење. Во резиденцијата на Премиерот, каде што ќе ѝ биде укажана шанса да ги покаже своите способности, сè уште доминираат мажите. Штом Куруми Ичики ќе ги преземе …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!