Почетна / Телевизија / Додека другите тв емитуваат премиери, Алфа репризира за викенд

Додека другите тв емитуваат премиери, Алфа репризира за викенд

Додека најголемите приватни ТВ куќи како Сител, Канал 5, Алсат и Телма емитуваат премиерни содржини за време на викенд прајмтајмот, Алфа телевизија прикажува репризи.

Па така на 30. јануари во прајмтајмот (19 часот) ќе се емитува стара епизода на српската играно документарна емисија “ДНК Анализа”, прикажана многупати досега на Алфа. Потоа следува неколкупати емитуван македонски филм (Џипси Меџик) …

… а за крај на вечерта американската романса “Bakery in Brooklyn”, премиерно емитуван филм на Алфа минатата година, а потоа и репризиран.

Дали Алфа телевизија ќе понуди премиерни содржини за своите гледачи и за викенд ноќите? Гледачите кои не следат турски серии и српски забавни шоу програми, имаат избор преку Телма и Алфа. Но, на Алфа изборот остануваат репризи на веќе емитувани содржини.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Овие филмови се на репертоарот на Телма од 6. до 13. февруари 2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 06.02 2021 – 12.02 2021 САБОТА Телма …

error: Содржината е заштитена!