Дневни Архиви: 16/01/2021 | 20:52

Од сите телевизии, само Сител и ТВ 24 со премиерна американска серија

Ако во минатото бевме навикнати на редица американски серии на македонските телевизии, денес е реткост да се погледне некоја. Дури и ако се емитуваат, се во ноќни термини – вон ударните часови. Па така, да почнеме со ред. Последниве десетина години, една американска серија е задолжителна во програмската шема на …

Повеќе »

Џемре од „Ангели”: Заради пандемијава имам панични напади и страв

Хазар Мотан го толкува ликот на Џемре во турската хит серија “Ангели” на Сител. Родена е во 1990 година во Анкара. Нејзината мајка е режисерка, па Хазар често времето го минувала по снимања со неа уште од рана возраст. Повеќе од сè друуго, таа сакала од секогаш да се занимава …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!