Дневни Архиви: 29/01/2021 | 16:06

Лејди Гага и Бредли Купер во „Ѕвездата е родена“, премиерно на МРТ 1

Музичар ѝ помага на млада пејачка да пронајде слава, додека неговата кариера полека се распаѓа од годините и алкохолизмот Филмот е нова верзија на култната љубовна приказна од 1937 година и претставува авторско деби на Бредли Купер. „Ѕвездата е родена“ е приказна за трагичната љубов меѓу искусниот музичар на залезот …

Повеќе »

Новата теленовела од Телемундо „Обожавателка“ ќе ја следите на AXN

Од понеделник до петок на кабловскиот AXN, следува нова теленовела од продукцијата на Телемундо. “Обожавателка” ќе ве насмее и разнежни од понеделник до петок во 12.40 часот, со реприза утредента пред премиерната епизода. Валентина Перез, која пријателите ја нарекуваат Вале, е едноставна, радосна и скромна девојка, голем фан на актерот …

Повеќе »

Масакр во„Ангели“ на Сител – умираат ли сите пет девојки по пукањето?

Неверојатен завршеток приреди епизодата од турската хит серија “Ангели”, емитувана вчеравечер на Сител. Верните гледачи на серијата до доцна во ноќта останаа сведоци на страшен момент што никој не го очекуваше, токму тогаш кога навидум сè изгледаше безгрижно и среќно. Мафијата влезе во станот каде спиеја младите ангели. Пукотници, вресоци …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!