Дневни Архиви: 18/01/2021 | 11:43

„Chicago Med“, серија за лекарите од Чикаго стартува на Fox Life

Од понеделник до петок на Фокс Лајф ексклузивно ќе имате прилика да ја следите новата медицинска драма за “Лекарите од Чикаго”.  Премиерите се навечер во 23.50 часот, а репризите идниот ден по 8 часот наутро и во 17 часот попладне. Од извршниот продуцент Дик Волф (франшизата „Ред и закон“), доаѓа …

Повеќе »

Нови епизоди на потрага по вистината во „ДНК“, секоја недела на Алфа

Алфа телевизија со нови емисии од српската риалити документарна емисија “ДНК Анализа”, која се емитува на српската Пинк. Нови приказни, нови личности и нови скриени вистини секоја недела во 19.30 часот. Тимот на “ДНК Анализа” во потрага по вистината. Кога ќе сфатат дека крвта не е вода, овие личности ќе …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!