Дневни Архиви: 13/01/2021 | 22:54

„Ќерката на амбасадорот“ во болница – запира ли снимањето на серијата?

На Неслихан Атагул ѝ е дијагностициран сериозен здравствен проблем. Турската актерка, која стекна слава со улогите во сериите „Кога лисјата паѓаат“ (А1), „Рането срце“ (Алфа) и „Кареасевда“ (Сител), страда од таканаречениот синдром на “нервозни црева”. Првиот симптом што и пречеше на убавицата и за кој побара лекарска помош беше опасно …

Повеќе »

Охрид SOS со реакција на објавите за Нацрт-извештајот за УНЕСКО

Активисти на Граѓанската иницијатива Охрид SOS со реакција на медиумските објави последниве денови поврзани со Нацрт-извештајот на Реактивната мониторинг мисија од јануари 2020 г. и на изјавите на институциите. Во продолжение ви ја пренесуваме објавата на Охрид СОС во целост : ” Деновиве во медиумите агресивно се објавува и се …

Повеќе »

Полицискиот процедурал „Менталист“ на телевизија Телма во 20.30 часот

Одамна ја следевме на Македонската телевизија и кабловската Нова С, сега “Менталист” доаѓа и на телевизија Телма. Од понеделник до петок во 20.30 часот, започнувајќи од среда, 20 јануари 2021. Патрик Џејн е менталистот, кој откако еден сериски убиец (Ред Џон) ќе му ги убие жената и ќерката, почнува да …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!