Дневни Архиви: 07/01/2021 | 16:05

По Телма и Алфа, сега и локалните со реприза на руската „Бригада“

“Бригада” е една од најдобрите руски крими серии, своевремено емитувана на Телма телевизија. Лани и Алфа телевизија реши да ја репризира, а сега повторно на малите екрани и тоа на локалните телевизии (МТМ Скопје, ТВМ Охрид, Тера Битола и Прилеп, Ирис Штип, Кобра Радовиш итн). Снимена е во 2002 година …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!