Дневни Архиви: 05/01/2021 | 15:34

Корисниците на Телекабел разочарани – укината е ХРТ 1

Почитувани корисници, Ве известуваме дека се исклучени два канали од нашата понуда поради тоа што ЗАМП кој е застапник за ХРТ1 и РАИУНО за Македонија, не успеал навреме да ги обнови договорите со ХРТ1 и РАИУНО. Каналите се исклучени од сите оператори. Засега замена за ХРТ1 е РТС1, а за …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!