Дневни Архиви: 06/01/2021 | 15:09

Бадник на Алфа со македонска фолк музика и рускиот филм „Oстров“

Кај и да си, за Бадник дома да си. Водени од тоа мото, националната телевизија Алфа реши да им ја разубави вечерта на македонските гледачи со музика за душа која го крева телото и ги разнежнува сетилата. Од 20 часот почнува Бадниковата програма на Алфа со музичко шоу, снименo во …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!