Дневни Архиви: 19/01/2021 | 16:07

Наре ја напушта „Ќерката на амбасадорот“, на нејзино место – Аси

Актерката Неслихан Атаѓул Доулу дефинитивно ја напушта телевизиската серија “Ќерката на амбасадорот”. Како што веќе пишувавме, Наре има здравствени проблеми со синдром на тн нервозни црева, па поради тоа, дефинитивно нема да биде во можност да продолжи со снимање на турската драма. Продукцијата веднаш нашла замена за актерката, па така …

Повеќе »

Преглед на сите серии, термини на емитување и епизоди на Fox Life

Од сега ќе имате ексклузивна можност да следите и објава за сите серии кои ги прикажува популарниот Фокс Лајф, со откупени права за македонскиот аудиториум. Епизодите се однесуваат до недела (19 јануари 2021):   НОВАТА ДЕВОЈКА – 6. сезона Термини на емитување : понеделник – петок 14:45 ( премиера ), …

Повеќе »

Канал 5 со „Малата Каја“ ќе нѐ внесе во светот на детската смеа и џагор

Нова романтична комедија следува на Канал 5. Серијата за “Малата Каја” ќе нѐ внесе во свет на една невина и мала душа, која желно ќе го очекува денот да ја запознае својата мајка. А тој свет го измислил никој друг, туку нејзиниот татко. За само една насмевка на нејзиното лице, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!