Дневни Архиви: 25/01/2021 | 19:34

Љубов, сплетки и пресврти во „Суровиот град“, ексклузивно на Сител

Нова серија од градот во кој и злото има име. Град во кој и најневините ја губат невиноста, а најдобрите стануваат сурови и злобни. Суров град во кој амбицијата е посилна од срцето, а желбата е поттисната од инстинктот. Бидете подготвени за нова доза на драматичност, неочекувани изненадувања и шокантни …

Повеќе »

Видео | Никола Зацески со кавер на песна од Тоше по повод роденденот

Никола Зацески, во соработка со Австралиската хуманитарна организација “Play Without Boundaries” и оваа година традиционално, но со специјални протоколи успешно го поставија најновото издание на хуманитарниот концерт “A Child’s Smile – Детска Насмевка” во чест на нашата најголема музичка ѕвезда Тоше Проески. Покрај хуманитарниот концерт, Никола Зацески во чест на …

Повеќе »

Грдата Лети се враќа на малите екрани во Македонија со нова серија

Сигурно се сеќавате на “Ружна Лети”, популарната мексиканска комедија одамна емитувана на кабловската Пинк Плус, а потоа и на фреквенцијата на Сител/Сител 3. Особено внимание предизвика актерката Анхелика Вале со трансформациите кои ги имаше Лети, а сега истата актерка се враќа на малите екрани. Но, со нова улога. Од идната …

Повеќе »

Крводарителска акција по 17. пат во спомен на роденденот на Тоше

Oрганизцитте на Црвениот крст на Град Скопје и на Центар во соработка со Институтот за трансфузиона медицина (ИТМ), оваа година, по седумнаесети пат, ќе ја организираат традиционалната крводарителската акција во спомен на роденденот на големиот хуманист и крводарител, Тоше Проески. Како што информираат од Црвениот крст на Град Скопје, крводарителската …

Повеќе »

„Кинотечен месечник“ од 1977 до 1987 година објавен во дигитална верзија

На сајтот „www.kinoteka.mk“ деновиве се објавени дигитални верзии на изданијата „Кинотечен месечник“, кои излегуваа од 1977 до 1987 година. Овие „Кинотечните месечници“ се еден вид претходници на кинотечните изданија од кои понатаму се издвојуваат месечните кинотечни филмски програми и „Kинопис“ – списанието за историја, теорија и култура на филмот и …

Повеќе »

„Само вистина“ продолжува со нови, жестоки политички дебати

По празничната пауза, продолжува “Само вистина” со нова сезона на Канал 5. Секој работен ден по вестите на Канал 5 во 18 часот, следуваат нови соочувања на медиумскиот Вембли во најгледаната политичка емисија. Трите водителки на “Само вистина” ќе ги предизвикаат учесниците на уште пожестока дебата, со цел вистината да …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!