Дневни Архиви: 15/01/2021 | 15:37

Погледнете кој ќе му биде ривал на Романтичарот во новата серија

Миленикот на италијанската кинематографија и телевизиска програма, Алесандро Прециози ќе стои рамо до рамо со ѕвездата на турската комедија “Романтичарот”, Џан Јаман. Двајцата ќе бидат непријатели во претстојната нова верзија на иконскиот ТВ хит од 70-тите „Сандокан“, чии снимања започнуваат оваа есен во Италија. Од продуцентите потврдија дека ова ќе …

Повеќе »

„Елена Лука го сака ГТЦ”, ново омилено место за мода во Скопје

Изминатата година ни покажа колку имаме потреба од љубов, поддршка и колку всушност сме биле среќни кога сме можеле да уживаме во нашите секојдневни омилени нешта. Со почетокот на оваа 2021 година, во нашиот главен град, започнува една нова приказна која во фокусот ги става токму љубовта, поддршката и модата. …

Повеќе »

Програмска шема за Телма од сабота, 16.01.2021 до петок, 23.01.2021

Интересни филмски наслови и редовната програма на емисии ја подготвува Телма и за следната зимска седмица. Она што е ново, а што веќе објавивме е почетокот на крими серијата “Менталист”, која ќе се емитува во 20.30 часот. САБОТА 16.01.2021 07:10 Teлма клуб – забавна емисија(р) 07:55 Телма клуб – продолжува …

Повеќе »

Сарп од „Инсајдер” купи нова куќа, сосед ќе му биде Кузеј од „Браќата”

Сарп од „Инсајдер“ му станува комшија на Киванч Татлитуг. Како изгледа новата куќа на Чагатај Улусој? Според турските медиуми, глумецот Чагатај Улусој (за нас познат како Сарп од серијата „Инсајдер“) изморен од плаќање месечна кирија од 16 000 лири (1765 евра), решил да купи куќа и тоа токму во соседството …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!