Дневни Архиви: 22/11/2020 | 14:02

Денес не смее, но порано и во турските серии имало „скокотливи“ сцени

Ако во денешно време, Турската радиодифузна агенција забранува секаков вид на сцени во кои се промовира секс, неверство и вонбрачни врски… очигледно така не било порано. Во поранешните серии, сосема слободно и нормално можело да се прикаже такво нешто. Па така, во “Kонакот на агата”, емитувана кај нас на Алсат, …

Повеќе »

Сонгул од „Ангели“: Заради оваа серија, ја откажав дури и дипломската

Ѓокче Јилдиз ја игра бунтовната Сонгул во серијата “Ангели”, која ја гледате на Сител телевизија во доцните вечерни часови. Актерката е родена е во 1992 година во Синоп. По дипломирањето, таа одлучила да се занимава со глума. Кога имала три години, нејзиното семејство се сели во Истанбул. „Оттогаш сонував да …

Повеќе »

Видео | Погледнете како трите Србинки ја „отпеаа“ „Чаје Шукарије“

„Чаје Шукарије“ доби нова преработка во поп призвук, од една од најпопуларните српски групи – Hurricane. Дали со една ваква изведба се случува сквернавење на еден вонвременски хит отпеан од кралицата на ромската песна, Есма Реџеповa, проценете сами : Дани | ТВ Пакет

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!