Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Секој петок на Канал 5 ќе готвиме со Фичо во „Што со брашното“

Секој петок на Канал 5 ќе готвиме со Фичо во „Што со брашното“

Секој петок на Канал 5 телевизија во 11.15 часот ќе се емитува новата кулинарска емисија “Што со брашното”.

Ќе замириса на тазе печено со познатиот интернет готвач кој ќе ни претстави многу необични рецепти со брашно.

Што сè може да се направи или испече со брашното? Переци, ѓевреци, леб, печива, лиснати и тестени работи… што уште? Колку Македонците го користат брашното во секојдневната исхрана, гледаме секој петок на Канал 5, со реприза во недела наутро во 10 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Остани дома и празнувај со новогодишното издание на „Преспав”

Новогодишно издание на вашиот омилен ситком “Преспав”. Традиционално, трета година, македонските гледачи пред малите екрани …

error: Содржината е заштитена!