Дневни Архиви: 25/11/2020 | 16:26

За Нина, Северна Македонија има голем потенцијал за е-трговија

Под мотото „ E-трговија & КОВИД-19: Предизвици и можности!“, утринава во своето премиерно онлајн издание започна годишната конференција за е-трговија на која присуствуваат повеќе од 300 учесници, а свое излагање ќе имаат над триесет еминентни говорници од земјата и странство. Оваа година програмата на конференцијата се одржува во два дена, …

Повеќе »

36 посто од е-купувачите купуваат онлајн поради Ковид пандемијата

На првиот ден од годишната конференција за е-трговија која годинава се одржува по трет пат се обрати поранешната министерска за финансии и актуелен претседател на Асоцијацијата за е-трговија на Македонија, Нина Ангеловска, која ги презентираше најновите истражувања за трендот на е-купувањето во државата. – „Сега повеќе од било кога имаме …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!